Nov 04

Návšteva kina – šokujúci slovenský film „Kto je ďalší“

KTO-JE-DALSI-poster-smallV rámci prevencie proti šikanovaniu sa celá naša škola zúčastnila filmového predstavenia na veľmi aktuálnu a dôležitú tému pre mladých ľudí. Film „Kto je ďalší“ je inšpirovaný skutočnými príbehmi a zobrazuje negatívny dopad internetu na súčasnú mladú generáciu. Film otvára témy, s ktorými je nevyhnutné sa zaoberať v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu, a to šikanovanie, kyberšikanovanie, sociálne siete na internete, internetová kriminalita. Toto kvalitné audiovizuálne dielo je spracované tak, aby sa čo najviac priblížilo mladým poslucháčom. Z reakcií divákov po vzhliadnutí filmu možno len skonštatovať, že režisérovi Mirovi Drobnému sa skutočne podarilo zaujať väčšinu ľudí v sále. Samotný režisér tohto úspešného slovenského filmu medzičasom navštívil Žiar nad Hronom, kde sa stretol so zástupcami všetkých škôl a osobne sa zaujímal o reakcie študentov po vzhliadnutí snímky, čo je veľmi neobvyklé. V každom prípade, film Kto je ďalší odporúčame pozrieť si každému bez ohľadu na vek.

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3164

Nov 04

Workshop – fetálny alkoholový syndróm

Koncom septembra sa na našej škole konal zaujímavý workshop na tému – problematika alkoholizmu u tínedžeriek. V spolupráci s CPPPaP Žiar nad Hronom sme našim študentom umožnili zúčastniť sa dvojhodinovej aktivity zameranej na oboznámenie sa s tzv. fetálnym alkoholovým syndrómom. Fetálny alkoholový syndróm (FAS) je súbor príznakov u novorodenca, ktoré vznikli počas tehotenstva následkom nadmerného pitia alkoholu u matky. Aktuálne štatistiky sú totiž alarmujúce – viac ako 30 % žien počas gravidity požíva alkoholické nápoje. Prieskumy ukazujú, že skúsenosť s alkoholom, ba dokonca nie ojedinelú, má tretina slovenských detí vo veku 15 rokov. Pracovníčky CPPPaP počas workshopu študentom premietli podnetné dokumentárne snímky o mladých ženách požívajúcich alkohol, následne im k tejto téme urobili prednášku a so študentmi viedli panelovú diskusiu.

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3162

Okt 24

Svet médií 2

Dňa 23.10.2019 sa študenti spolu s učiteľmi SGYM zúčastnili skvelej audiovizuálnej prednášky organizácie Škola zážitkov Harvart na tému Svet médií 2. Prednášku viedol fundovaný odborník, najznámejší filmový kritik Mgr. Peter Konečný.

svet-medii-2-header

Vzdelávací cyklus Svet médií pomáha študentom nadobudnúť znalosti v oblasti mediálnej gramotnosti, nabáda študentov zamyslieť sa nad témami z multimediálnej kultúry, umenia, ľudských práv,  drogovej závislosti, čitateľskej či dokonca aj finančnej gramotnosti.

Študenti spolu s vyučujúcimi zažili veľmi pútavú, inovatívnu, náučnú prednášku s odborníkom, ktorého pre jeho pôsobenie, vedomosti a vystupovanie plne rešpektujú a tešia sa na každú prednášku s ním. Z vyjadrení študentov ďalej vyplýva, že každá prednáška je nielen zábavná, náučná a inovatívna ale zároveň sú nevtieravo prinútený zamyslieť sa nad rôznymi prierezovými témami, s ktorými sa stretávajú v škole i v bežnom živote.

Program Svet médií má viacero pokračovaní takto zaujímavých prednášok, v ktorých sa bude naša škola s radosťou zúčastňovať aj v budúcich rokoch.

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3152

Okt 24

Deň otvorených dverí

Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 sa uskutoční o XY v aule web-gym-dodškoly.aule š

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=428

Sep 27

Európska noc výskumníkov

V piatok 27.09.2019 sme sa už tradične zúčastnili 13. ročníka Európskej noci výskumníkov v Banskej Bystrici, festivalu vedy, ktorý vznikol z iniciatívy Európskej komisie a je paralelne organizovaný v 30 štátoch Európy. Hlavný organizátor podujatia, Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, portálom EurActiv.sk a Centrom vedecko-technických informácií SR, opäť pripravili bohatý a zaujímavý program. Prečítajte si viac »

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3146

Sep 26

Európsky dialóg s mládežou

Žiaci školy pod vedením svojich vyučujúcich občianskej náuky sa zapojili do VII. cyklu Európskeho dialógu s mládežou, ktorý prebiehal do 30. septembra 2019. Prečítajte si viac »

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3137

Sep 26

GAUDEAMUS – AKADÉMIA BRATISLAVA 2019

Dňa 25.09.2019 sa študenti  II. a III. ročníka nášho gymnázia zúčastnili Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania, ktorý sa konal v bratislavskej Inchebe.  Prečítajte si viac »

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3141

Sep 18

Prednáška o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi

Študenti 2.G, 3.G a 4.G sa 18.9.2019 zúčastnili prednášky o našom slovenskom astronómovi, vojenskom letcovi, diplomatovi, politikovi a zakladateľovi ČSR Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Prečítajte si viac »

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3118

Sep 12

Veľký úspech našej študentky

Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú z augustového svetového šampionátu v lotyšskej Madone s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou.

Výborné sú aj ďalšie dosiahnuté výsledky našich študentov, v šprinte junioriek skončila Timea Mazúrová šiesta, v šprinte juniorov Denis Tilesch ôsmy.

Je obdivuhodné. ako dokážu niektorí študenti spojiť učenie s vrcholovým športom a úspešne reprezentovať nielen krajinu, ale aj mesto a našu školu.

Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 

 

timea

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3134

Sep 06

Športový deň

Dňa 5.9.2019 sme na našej škole zorganizovali športový deň. Žiaci si mohli vybrať z viacerých športových disciplín: volejbal, stolný tenis, posilňovňa, latinskoamerické tance a turistika.

Prečítajte si viac »

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3126

Staršie «