«

»

Okt 28

Print this Článok

Neobvyklá prednáška o drogách

Dňa 27.10.2015 navštívili našu školu členovia organizácie MENORA, ktorá sa veľmi aktívne podieľa na boji proti drogám. MENORA sa venuje nie len protidrogovej prevencii, ale najmä liečbe a pomoci drogovo závislým ľuďom.

 

O drogových závislostiach nám prednášal hlavný aktivista tejto organizácie – terapeut, sám bývalý narkoman Braňo. Všetci túto problematiku veľmi dobre poznáme, no aj tak jej mnohí nedokážu vzdorovať. Áno, droga nám dá určitú voľnosť, dokážeme pri nej na všetko zabudnúť, a cítime sa „nekonečne“… no to naše problémy nevyrieši. Braňo hovoril o svojom vlastnom boji s drogami. Dokázal nám všetko povedať na rovinu, opisoval, čo všetko s nami tieto lákavé, ale nebezpečné prostriedky môžu urobiť. Ako nás uzamknú a izolujú od sveta, v ktorom žijeme, ako nás donútia stratiť samých seba a všetko, čo sme kedy mali.

A práve to by sme si mali uvedomiť, že človek, aj keď nevie ako má ďalej kráčať vo svojom živote, nemal by to nikdy riešiť drogami, pretože tie naše problémy nevyriešia, naopak pridávajú ich.  Vždy je iná cesta, ale tá drogová nás nikdy neposunie vpred, ponorí nás na dno.

Teraz si len treba uvedomiť, či toto naozaj chceme. Ale to už musíme vedieť len my sami.

                  Patrik Dureš (I.G)

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=900

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>