»

Jan 24

Print this Článok

Náš úspešný študent debutoval vo Svetovom pohári

Náš úspešný študent 4. ročníka, Denis Tilesch, v závere roka 2020 absolvoval svoju premiéru v pretekoch Svetového pohára v nemeckých Drážďanoch.

Denis je slovenským juniorským reprezentantom v behu na lyžiach a na pretekoch patril medzi najmladších účastníkov. Slovensko malo medzi mužmi na tomto podujatí len dvojčlenné zastúpenie a Denis pretekal v dvoch kategóriách. V šprinte voľnou technikou sa umiestnil na 65. mieste a v tímšprinte dvojíc obsadil spolu so svojou dvojicou 24.miesto a v semifinále B 12.miesto. Našim športovcom sa podarilo získať 30 bodov pre Slovensko do Pohára národov, čím zaujali 19.miesto medzi mužmi. Spolu so ženami boli na 17.mieste.

Denisovi za jeho výkony gratulujeme a držíme mu palce v ďalších pretekoch.