Okt 02

Slovenské poverové bytosti

Je názov prednášky PhDr. K. Nádaskej, PhD., ktorú sa, napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii v SR, podarilo zorganizovať na pôde školy vďaka výbornej spolupráci s Mestskou knižnicou J. Kollára v Kremnici.

Pani Nádaská pre verejnosť pripravila v knižnici 2 prednášky. Keďže školy sú uzavreté spoločenstvá pre hrozbu korony, bola ochotná prísť medzi nás, kde za dodržania všetkých odporúčaných hygienických opatrení sme spolu strávili 2 hod. pri zaujímavej prednáške o poverových bytostiach, ktoré na našom území boli vytvorené v dávnej minulosti, ale do dnešného dňa sa objavujú nielen v rozprávkach pre deti, ale aj v príbehoch hlavne starších ľudí.

Veľmi zaujímavé rozprávanie sme uzavreli diskusiou. Máme sľub, že pri najbližšej návšteve Kremnice sa opäť stretneme pri nejakej inej téme, ktorej sa táto popredná slovenská etymologička venuje.

IMG_20201001_094410-01

IMG_20201001_090245-01