Feb 14

Geografická súťaž

17.2.2020 štartujeme geografickú súťaž s názvom Geografický seminár, do ktorého sa môžu zapojiť žiaci 9. ročníka základných škôl.

plagát

Geografia – to nie sú len fakty o štátoch, môže to byť aj riešenie zaujímavých úloh, vďaka ktorým sa budeme vedieť zorientovať vo svojom okolí, ale i vo svete.

Rozhodli sme sa preto zorganizovať súťaž, kde sa žiaci priamo stretnú s geografickými úlohami a problémami. Súťaž bude pozostávať z troch kôl, na ktoré budú súťažiace dvojice odpovedať elektronicky. Úlohy každého kola budú zverejnené na stránke školy. Po úspešnom vyriešení prvých dvoch kôl, postúpia do posledného, v ktorom pôjde o praktické vypracovanie geografickej úlohy.

Na úspešných riešiteľov poslednej praktickej úlohy budú čakať zaujímavé ceny. Tešíme sa na odpovede :-)

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3330