«

»

Okt 08

Print this Článok

Stretnutie s kandidátom na primátora

Dňa 7. novembra sa žiaci 3.G – Filip Dolinec, Jakub Romanovský a Kristína Drozdová stretli s jedným z kandidátov na post primátora mesta Kremnica. Stretnutie organizoval Mestský mládežnícky parlament v Kremnici, v ktorom sa niektorí naši žiaci už dlhšie angažujú. Na stretnutí boli zástupcovia viacerých škôl – cieľom takýchto stretnutí je podpora participácie mladých na  občianskych záležitostiach. Naši žiaci na stretnutí zisťovali ako by sa poteciálny primátor postavil k aktuálnym problémom mesta, ako si predstavuje spoluprácu s mládežou a v neposlednom rade s našou školou, ktorá má v Kremnici už 160 ročnú históriu.

Voľba primátora, starostu či prezidenta je u nás jedným z mála prejavov priamej demokracie – dáva občanom jedinečnú možnosť priamo, bez zástupcov, rozhodovať o osude krajiny – regiónu, v ktorom žijú. Keďže našej škole záleží na tom, aby sa z našich absolventov stali proaktívni občania, o blížiacich sa komunálnych voľbách sme veľa diskutovali na hodinách občianskej náuky. Veríme, že naši študenti, ktorí sú už plnoletí, využili jedno zo svojich základných občianskych práv  a komunálnych volieb sa zúčastnili.

 autor článku: učiteľ OBN

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=320