Dec 17

Červené stužky

„Pomáhať si  je ľudské.”

To nás učia rodičia, učitelia na ZŠ a nezaostávajú ani učitelia na našej novej škole. Pani profesorky nám na úvod 3 mesačného ťaženia v boji proti AIDS a HIV podali podrobné informácie o kampani a taktiež doplnili info o tejto zákernej chorobe a víruse, ktoré sme si doplnili do poznatkov zo ZŠ. A plný informácií a pocitov sme mohli začať útok.

Prvý výpad bol návrh vlastného plagátu kampane. Spojili sme sa s našimi priateľmi zo Školy úžitkového výtvarníctva, s ktorými sídlime v jednej budove a originálnym spôsobom sme vytvorili plagát, ktorý ostatným študentom udrel do očí na chodbe školy.  Druhý útok realizoval každý sám (teda ten kto chcel, aj keď p. profesorka biológie nás motivovala ako len mohla). Opäť sme si dali výtvarnú výchovu a kreslili sme pohľadnice. Najlepšie z nich boli odoslané na súťaž: „ČERVENÁ STUŽKA V BOJI PROTI HIV/AIDS “.

20140916_105226  stužka OLYMPUS DIGITAL CAMERApodakovanie

Dňa  1.12 sme vytvorili Živú červenú stužku pri príležitosti svetového dňa boja proti HIV a AIDS. A aby sme si doplnili informácie, absolvovali sme dňa 16. 12 sme prednášku na našej škole, ktorú viedla Elena Búryová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Žiari nad Hronom.

Dúfame, že všetky naše aktivity mali veľký zmysel nielen pre jednotlivca, ale že sme sa aj ako škola zomkli v boji proti tejto chorobe.

študenti 1. ročníka

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=312