«

»

Jún 18

Print this Článok

Po stopách prezidentky

Aj taký by bol vhodný nadpis tohoto článku, lebo nechcené kúzlo prinieslo aj deň, keď sme „prenasledovali“  našu pani prezidentku v Prahe, kde sa na záverečný výlet vybrali tretiaci.

19.6. kúsok po druhej hodine ráno sme nasadli na vlak do Prahy. Po 8 hodinách cestovania sme vystúpili na hlavnej pražskej stanici, odkiaľ sme sa premiestnili do hostela, ktorý príjemne prevýšil naše očakávania.

Prvý deň sme mali možnosť vidieť Václavské námestie, kde sme ako prvé ochutnali Starbucksovú kávu a následne sme sa schladili v Múzeu studenej vojny. Zvyšok dňa pršalo, tak sme zahájili spánkový režim.

Druhý deň sme mali  šťastie vidieť prvú návštevu našej pani prezidentky priamo na hrade a obdivovať jej český fanklub či pekné šaty. Prešli sme uličkami plných katedrál a mali možnosť obdivovať rôzne zaujímavé architektúry a umělecké štýly, až sme sa dostali do záhrad, kde voľne poletovali pávy a kačky. Večer sme kultúrne žili na koncerte pre pani prezidentku, ktorého sa osobne zúčastnila. Celý deň bolo poriadne horúco, preto večerný dážď nám spríjemnil  večer(teda tomu, kto mal dáždnik).

Tretí deň sme chytili lanovku na Petřín, odkiaľ bolo možné vidieť celú Prahu. Neskôr sme sa kochali kinetickým umením Kafkovej hlavy a okolo 16:00 hodiny nasadli na vlak domov.

Tri dni ubehli prirýchlo a všetci veríme, že objavovanie Prahy sa týmto neskočilo, takže na záver sa hodí len: Nashledanou…

 

 

Soňa Turčanová a 3.G

 

praha

 

krtek

 

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=3086