«

»

Okt 27

Print this Článok

Svet médií

“Svet audiovizuálnych obsahov je nesmierne bohatý, jeho lepšie pochopenie nám otvára úplne nový spôsob jeho vnímania a výberu. Filmové umenie je vďaka svojej vizuálnosti a jazykovej bezbariérovosti prístupné všetkým ľuďom na svete. Ale aby divák naozaj chápal jeho hodnoty a spoločenský presah, je dôležitá základná znalosť dejín kinematografie. Je len málo vecí tak fascinujúcich ako práve film. S programom Svet médií sme si dali za úlohu ukázať na dôležitosť zvyšovania mediálnej gramotnosti a kritického myslenia u mladých ľudí, ktorí sú v dnešnej dobe doslova obkľúčení množstvom informácií z každej strany.”

(https://www.harvart.sk/svet-medii)

Takýmito slovami je prezentovaná prednáška Svet médií 1, ktorej sa naši študenti zúčastnili dňa 25.10.2018 v kine Akropola v Kremnici.

(https://www.harvart.sk/_files/_design/svet-medii-1-header.jpg

 

Veľmi pútavou formou im boli prezentované informácie o počiatku filmovej tvorby, ktoré dali impulz k vzniku miliónov filmov, ktoré dnes s takou obľubou pozeráme. Prvý horor, prvý bozk, prvý efekt….. všetky dôležité okamžiky filmovej tvorby, ktoré navždy zmenili svet filmu.

Zaujímavou časťou boli svetové a filmové reklamy, ktoré sa do našich televízií nedostanú. Bola nám prezentovaná kreativita autorov, ktorí za týmito reklamami stoja a ukazujú nám, že reklama môže byť niečím, čo sa nesnažíme zakaždým prepnúť. Môže mať myšlienku, dej….. byť jednoducho zaujímavá.

 

 

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=2796

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>