«

»

Okt 03

Print this Článok

Noc výskumníkov 2017

Už po druhýkrát sme sa zúčastnili vedeckého festivalu Európska noc výskumníkov, ktorého 11. ročník sa na Slovensku konal aj v Banskej Bystrici. A tam sme sa za vedcami vybrali.

Čakalo nás množstvo zaujímavých vedeckých stánkov, ktoré boli zamerané na rôzne odvetvia vedy – matematiku, chémiu, jazyky, šport a iné. Okrem skúšania pokusov, svojej logiky či telesných zdatností sme sa v priestoroch kina zúčastnili na prednáške, ktorej  názov, “Spermie- olympijský plavci v kríze” , bol predzvesťou  zaujímavej, vtipnej  a najmä poučnej vsuvky v tomto dni plnom nových informácií.

Mottom festivalu je “Made by Science – Vytvorené vedou”. My sme si z tejto akcie vytvorili fotogalériu “Made by  Kremnica” . Jedná sa o autentické zábery, ktoré zachytávajú vedu v praxi a pohybe – preto sa vopred ospravedlňujeme za ich kvalitu :) .

 

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=2435

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>