«

»

Jún 26

Print this Článok

Štefánik – slnko v zatmení

Posledný týždeň školského roka sme začali v meste pod Zoborom. Po prehliadke nitrianskeho hradu sme sa vybrali na divadelné predstavenie Štefánik – slnko v zatmení, ktoré nám odohrali herci nitrianskeho divadla Andreja Bagara.

logo-DAB-big

Predstavenie Štefánik – slnko v zatmení sme je príbeh hrdinu slovenského národa. Vtipne, dojímavo a poučne je v ňom zachytený príbeh Milana Rastislava Štefánika od jeho mladosti po smrť.

Na stránke divadla je Milan Rastislav Štefánik opísaný slovami, ktoré si dovolíme citovať:

,, Spochybňovaný, zabudnutý, potom znovu oslavovaný, no stále tak trochu neznámy. Bol vedec, astronóm, fotograf, iluzionista, cestovateľ, vynálezca, meteorológ, diplomat, letec, vojak, stratég, vizionár. No bol to hlavne človek hľadajúci šťastie a naplnenie – nielen pre seba, ale aj pre svoj národ. Boli ním očarení muži, ktorí ho stretli počas jeho života, milovali ho ženy aj celé roky po jeho smrti. Keby nie jeho odhodlania, po slovensky by sme sa možno rozprávali v kuchyniach, no nie na univerzitách a na divadelných doskách.” 

(zdroj: http://www.dab.sk/inscenace/100-stefanik-slnko-v-zatmeni

 

Martin Šalacha, ktorý sa zhostil role Štefánika, nás svojím hereckým umením úplne vtiahol do deja a vyrozprával nám príbeh hrdinu, ktorý by mal vidieť každý Slovák. V určitých momentoch sa nám dokonca zdalo, akoby sme na scéne, ktorá bola po umeleckej stránke dokonalá a pre diváka pútavá, videli samotného Štefánika. Niet sa čo čudovať, veď podobnosť medzi hercom a jeho postavou je viditeľná už na prvý pohľad.

Stefanik_web1920x896 (zdroj: internet)

 

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=2361

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>