«

»

Mar 31

Print this Článok

Trošku iná geografia

Tortily, guacamole, tradičnú hudbu, veľa zaujímavostí a množstvo vlastných fotografií – toto všetko  nám 30.3.2017 na hodinu geografie priniesla Zuzana Gáborová, ktorá vyštudovala prekladateľstvo španielskeho a talianskeho jazyka a prišla nám o týchto dvoch krajinách porozprávať.

IMG_20170330_082527

Naše spoločné putovanie začalo v Španielsku. Zaujímavé informácie a videá (miestami desivé – najmä to o Veľkej noci v tejto krajine) doplnila Zuzka o fotografie, ktoré urobila počas svojho pobytu v Španielsku. Počas prednášky sme sa dokonca ocitli uprostred Sagrada familia v Barcelone a mali sme dojem, že za oknami školy sa blíži čas siesty.

Kým sme sa vydali na cestu do Talianska, posilnili sme sa tortilami s rôznymi dipmy a pracovali sme usilovne na tajničkách, pri ktorých sme sa museli pohrať s talianskou a španielskou slovno zásobou.

Taliansko je krajina plná histórie, umenia a nevyčerpateľného zdroja poznania. Dozvedeli sme sa, odkiaľ sa vzalo pomenovanie pizza Margherita alebo prečo sú gondoly v Benátkach čierne. Zaujímavou súčasťou bolo rozprávanie o talianskej náture, reči a  schopnosti vypichnúť Vám oči pri vysvetľovaní banálnych vecí :)

Ďakujeme našej sprievodkyni za super hodiny a veríme, že táto návšteva nebola na geografii poslednou :)

 

Študenti II.G

 

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=2225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>