Mar 10

ANGLICKÝ TÝŽDEŇ NA ŠKOLE

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, keď dňa 4.3.2017 do nášho mesta Kremnica, ale najmä do školy Súkromného gymnázia, zavítala Ann Marie Brook, rodená Angličanka vyučujúca anglický jazyk študentov, v domácom prostredí krásneho prístavného mesta NEWHAVEN na južnom pobreží Anglicka.

Očarená prírodou, históriou a pokojom, ktoré tu vládnu, sa v pondelok 6.3. stretla so študentmi, ktorí konečne mohli naživo počúvať nefalšovanú angličtinu počas celého týždňa.

Aj lektor1

I keď prvé minúty boli pre obe strany trošku nesmelé, postupne sa zmenili na chvíle plné zábavy, spevu, či rozprávania. Vo svojom nabitom programe si našla čas i na prehliadku školy, či na posedenie pri čokoláde so študentmi. Všetko však ubehlo veľmi rýchlo a nastal deň, kedy sme sa museli s lektorkou rozlúčiť. Dňa 11.3. so symbolickými darčekmi v rukách odišla so slovami: „Rada by som sa sem ešte vrátila. Dni, ktoré som tu prežila, si budem uchovávať v pamäti, ako jedny z najkrajších v mojom živote. Ďakujem.“

aj lektor2

Slovami piesne od Vera Linn „Znovu sa stretneme, neviem kde, neviem kedy…“, ktorú si spievala spolu so študentmi, som sa s ňou i ja v mene celej školy rozlúčila. Možno sa uvidíme už v máji, kedy sa chystáme so študentmi navštíviť Anglicko.

Napriek tomu, že sme spolu strávili len pár dní, môžeme povedať, že to bola dobrá skúsenosť. A čo na to hovoria študenti?

„Páčilo sa mi to, lebo sme sa vôbec nerozprávali po slovensky a museli sme viac rozmýšľať nad všetkým, čo sme sa doteraz naučili. Osobne som sa potešila, že som jej skoro úplne všetko rozumela a pochopila som, že hlavné je chcieť rozprávať.“ (I.G)

„Lektorka by mohla prísť nabudúce na dlhšie; dalo sa jej super rozumieť.“ (II.G)

„Páčilo sa mi, keď hovorila o sebe, ako to u nich funguje.“ (III.G)

Záverom by som chcela vyjadriť naše rozhodnutie pokračovať v danej aktivite i v budúcnosti, s plánom minimálne 2-krát ročne, aby sme našim študentom pomohli zbaviť sa strachu z rozprávania v cudzom jazyku.

Ing. K. Ivanová, vyučujúca AJ

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=2221