«

»

Okt 06

Print this Článok

Horehronské hry

Banskobystrický samosprávny kraj, Športové gymnázium Banská Bystrica, Armádny športový klub DUKLA Banská Bystrica, Mesto Banská Bystrica, Mesto Brezno, Olympijský klub Banská Bystrica a Centrum voľného času – JUNIOR Banská Bystrica usporiadali 5.10.2016 56. ročník HOREHRONSKÝCH HIER v atletike žiakov a žiačok ZŠ a SŠ. Úvod hier sa niesol v slávnostnom duchu, keď olympionici, kladivárka Martina Hrašnová a chodec na 50km Dušan Majdán, priniesli na Štadión SNP na Štiavničkách v B. Bystrici olympijský oheň a olympijskú vlajku. Po príhovoroch a oficiálnom otvorení hier nasledovala krátka ukážka v podaní karatistov Športového gymnázia v B. Bystrici.

Na týchto hrách reprezentovali našu školu Soňa Turčanová, Alex Beníček a Samuel Varhaňovský, všetko študenti 1.G triedy. Všetci menovaní súťažili v behu na 60m, Samo Varhaňovský to skúsil aj v skoku do diaľky.

Okolo desiatej hodiny sa na štart postavili chlapci. Obaja štartujúci podali kvalitný výkon, ktorý však na postup do finálovej šestky nestačil. Po chlapcoch prišli na rad dievčatá. Soňa Turčanová piatym najlepším časom postúpila do finále, v ktorom obsadila solídne piate miesto. V popoludňajších hodinách bol na programe skok do diaľky. Bohužiaľ po úvodných skokoch sa so súťažou kvôli zraneniu musel rozlúčiť Samo Varhaňovský.

Soňa, Alex aj Samo sa v týchto hrách napriek silnej konkurencii nestratili, podali slušné výkony a dôstojne reprezentovali našu školu.

 

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=1903

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>