«

»

Jún 29

Print this Článok

Koncoročný výlet I.G

Jedna trieda, jedno mesto, 4 dni/3 noci a neskutočne veľa zážitkov. Aj takto by sa dal popísať náš koncoročný výlet do Prahy, na ktorom sme sa zúčastnili v dňoch 16.6 – 19.6. 2016.

Praha nás privítala krásnym slnečným počasím, čo sme hneď využili a vybrali sme sa na prehliadku historickej časti mesta. Prechádzku sme zavŕšili posedením pri Vltave, odkiaľ sme pozorovali scenériu Pražského hradu.

Na druhý deň sme sa stretli s významným vedcom, Albertom Einsteinom, zatancovali sme si s Michaelom Jacksonom či precvičili anglickú konverzáciu s Brangelinou. Kde? No predsa v múzeu voskových figurín Grévin.  Po výdatnom obede sme sa vybrali k Vltave, kde sme sa nalodili na loď a vychutnali sme si takmer hodinovú plavbu po Vltave. Naberali sme tu sily na ďalšiu časť výletu – dámsku  a pánsku jazdu. Páni sa vybrali do Národního památníku hrdinů heydrichiády a Armádniho muzea Žižkov. A dámy išli…. nakupovať :)

V sprievode slnečného počasia sme sa v sobotu vybrali na Petřín, kde sme sa nadýchali čerstvého vzduchu. Pozreli sme si pražskú “eifelovku”, rozárium a previezli sme sa lanovou dráhou. Zvyšok dňa sme strávili v Národnom technickom múzeu, ktoré je preplnené zaujímavými informáciami. Večer sme sa po spoločnej večeri prešli nočnou Prahou.

Náš posledný deň sme strávili na Václavskom námestí, kde sme míňali posledné “kačky” , chytali bronz a pri káve z kaviarne, kde Vám napíšu meno na šálku, sme si užívali posledné hodiny a minúty v tomto krásnom meste.

 

Permanent link to this article: http://sukromne.gymkremnica.sk/?p=1808

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>